cilt bakımı

Evde sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün olsa da, birçok insan ekstra yardıma ihtiyaç duyduklarında cilt bakımı uzmanlarına yöneliyor. Sıklıkla tedavi ettikleri bir tedavi de temel yüz bakımıdır. Ama neyse, yüz nedir? Adın mütevazi olmasına rağmen, tedavi cildinize gerçekten faydalı olabilir, çünkü her yüz bireyin cilt tipine göre uyarlanmıştır. Bu popüler spa terapisine derinlemesine bakmak için okumaya devam edin.

 

Yüz bakımı nedir?

Temel bir yüz bakımı, gözenekleri temizleyen, ölü deri hücrelerini yok eden ve özel cilt kaygılarını özel bir maske ile tedavi eden bir cilt tedavisidir. Bu çok aşamalı süreç, yüzleri gençleştirmek ve beslemek, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktır. Ayrıca bir masajla birlikte şımartıp dinlenmek için popüler bir spa uygulaması da mevcuttur.

 

Yüz bakımı sırasında ne olur?

Her yüz, estetisyen tarafından cilt tipiniz ve endişeleriniz için doğru ürünleri belirlemeye yardımcı olan bir konsültasyon ile başlar. Bir kez belirlendiğinde, rahatlatıcı kısım başlıyor! En temel yüzler aşağıdaki beş adımın bazı versiyonlarını içerir:

Cilt Temizleme

Estetikçiler makyaj ve kir izlerini gidermek için bir temizleyiciyi yüz, boyun ve dekolte bölgesine masaj yaparlar. Yüz süngeri, bez veya pamuklu ped ile eşleştirilmiş ılık su kullanarak, temizleyici, kuru yüzleri çıkarır ve cildi değerlendirir. Bu adım, daha sonra hangi tür özel maskelerin uygulanacağını belirlemelerine yardımcı olur.

Cildi Yumuşatma

Ziyaret ettiğiniz spaya bağlı olarak, estetisyeniniz ölü deri hücrelerini bir peeling kremle veya ovalayarak ve / veya buharla gözenekleri açabilir.

Siyah Nokta Temizleme

Bu işlem, siyah nokta ve sivilce oluşturabilen aşırı yağ veya ölü deri hücreleri ile tıkanmış olan gözenekleri temizlemek için yapılır. Estetikçiler ekstraksiyonları el ile veya özel bir metal aletle gerçekleştireceklerdir.

Masaj

Bir yüz tipik olarak, aynı zamanda, lenfatik drenajı iyileştirmek için kullanılabilen yüzün bir masajını (ve genellikle üst vücut) da içerir.

Maskeler ve daha fazlası

Estetikçiler daha sonra özel bir maske, belki de yağlılık ya da kuruluğu gidermek için nemlendirici tedavi etmek için kil tabanlı bir maske uygularlar. Yüz gündüz ise serum, nemlendirici ve güneş kremi ile sonuçlanır.

Yüz bakımı ne kadar sürer?

En basit yüz bakımı 60 dakika sürer.

Follow by Email
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram14