cilt bakımı

Cilt Bakımı Nasıl Olur

Yüz, buhar, peeling, ekstraksiyon, kremler, losyonlar, yüz maskeleri, peeling ve masaj da dahil olmak üzere yüz için bir cilt bakım tedavisi ailesidir. Normalde güzellik salonlarında yapılırlar, fakat aynı zamanda ortak bir kaplıca tedavisi de vardır. Genel cilt sağlığı için ve ayrıca belirli cilt durumları için kullanılırlar. Cilt bakımı türleri arasında yüz bakımı, LED ışık terapisi yüz bakımı ve mini yüz bakımı bulunur.

Yüz maskesi
Farklı amaçlar için farklı türde maskeler (örneğin kaktüs, salatalık, vb.) Vardır: gözeneklere nüfuz ederek derin temizleme; akne izleri veya hiper-pigmentasyon iyileşmesi; Aydınlatıcı, cilt tonunun kademeli olarak aydınlatılması için. Bazı maskeler yüzünde neredeyse sıva gibi kuruması veya katılaşması için tasarlanır; diğerleri sadece ıslak kalır. Bir yüz maskesinin algılanan etkileri yeniden canlandırmayı, iyileştirmeyi veya yenilenmeyi içerir; ve geçici veya uzun vadeli faydalar sağlayabilir (çevresel, diyet ve diğer cilt bakım faktörlerine bağlı olarak). Mevcut çeşitli yüz bakımları için herhangi bir yarar olduğuna dair çok az kanıt yoktur.

Maskeler, yüzü suyla yıkayarak, nemli bir bezle silerek ya da yüzünü soyup çıkararak çıkarılır. Maske takma süresi, maske tipine ve üreticinin kullanım talimatlarına göre değişir. Zaman birkaç dakikadan bir geceye kadar değişebilir. Hassas deriye sahip olanların öncelikle, tahrişi kontrol etmek için maskeyi cildin küçük bir bölümünde test etmeleri önerilir. Bazı yüz maskeleri sık kullanım için uygun değildir. Bir glikolik maske, ciltte yanma riski olmadan ayda bir defadan daha sık kullanılmamalıdır. [Alıntı gerekli]

Maskeler, eczanelerden mağazalara kadar her yerde bulunabilir ve tutarlılık ve formda değişiklik gösterebilir. Ayar maskeleri şunları içerir: daha kalın bir kıvamda olan kil, gözeneklerden (ve bazen de doğal yağlardan) kiri çıkarır; cildi nemlendirmek için nemli kalan bir krem; bir kağıt maskenin sıvıdan tona kadar nemlendirildiği ve cildi nemlendirdiği tabaka stili; ve son olarak, ölü yüzey cilt hücrelerini çıkarmak için küçük boncuklar içeren bir hibrit / kil ve krem ​​şekli. Ayarsız yüz maskeleri ılık yağ ve parafin balmumu maskeleridir. Bu farklı formlar farklı cilt tiplerine (örneğin yağlı veya kuru) ve farklı cilt bakımı hedeflerine veya ihtiyaçlarına (örneğin nemlendirici, temizleyici, peeling) uyacak şekilde yapılır. Kil ve çamur maskeleri yağlı ve bazı “kombinasyon” cilt tiplerine uygundur, krem ​​bazlı maskeler ise kuru ve hassas cilt tiplerine uyum sağlar.

Follow by Email
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram14